Latviski По русский In English

VENTILĀCIJAS PROJEKTĒŠANA


VENTILĀCIJAS PROJEKTĒŠANA - Ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu projektēšanas pakalpojumi.

Veicam ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (AVK) sistēmu projektēšanu, kā arī sistēmu palaišanu un ieregulēšanu atbilstoši standarta LVS EN 12599:2013 prasībām

Pareizi izvēlētas ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas veicinās svaiga gaisa pieplūdi telpā un uzturēs optimālu mitrumu. Iekārtas palīdzēs samazināt putekļu līmeni, palīdzēs novērst piesārņojumu, samazināt slodzi uz strādājošām apkures iekārtām.

 

Nepieciešamie dokumenti

Gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmas projektēšana notiek uz sekojošu dokumentu pamata, ko sniedz pasūtītājs:

  • arhitektūras un būvniecības rasējumi. Apraksta ēkas arhitektūru, plānošanu, konstrukcijas īpatnības un telpu lielumu;
  • tehnoloģiskais projekts. Izstrādāts ražošanas objektiem un iekļauj ražošanas cehu un citu telpu plānu, kas nepieciešams, lai īstenotu uzņēmuma tehnoloģiskos procesus;
  • projektēšanas tehniskais uzdevums. Satur sākuma datus un tehniskās prasības, kas attiecas uz būvi, objekta uzdevuma aprakstu, projekta dokumentācijas izstrādes secību, sastāvu un realizācijas termiņus.

Projektēšanas etapi

Ventilācijas un kondicionēšanas darbi ir sarežģīta ēkas inženiersistēma, kas tiek izstrādāta ņemot vērā telpu īpatnības, kā arī prasības pret mikroklimatu un gaisa vidi.

Tradicionāli ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas projektēšanas procesu sadala vairākos pamatetapos:

  • Datu savākšana, lai aprēķinātu slodzi uz ventilācijas iekārtām katrā telpā. Nepieciešams noteikt āra/svaigā gaisa minimālo daudzumu, kas jāpiegādā telpām; izvēlēties iekšējā un āra gaisa aprēķina parametrus; noteikt siltuma, mitruma un kaitīgo gāzu ieplūšanu telpās; izvēlēties gaisa apmaiņas organizācijas shēmu.
  • Uz I-D diagrammas izveidot gaisa procesa apstrādi, lai noteiktu režīma slodzi. Bez tam nepieciešams noteikt aukstuma, siltuma un mitruma slodzi uz centrālo gaisa kondicionēšanas sistēmu, un slodzi uz vietējiem agregātiem-fankoili.
  • Ventilācijas iekārtu atlase (ventilatori, kondicionieri, dzesētāji, split-sistēmas utt.).
  • Gaisa vadu un cauruļvadu tīklu projektēšana. Gaisa vadu aerodinamisko raksturojumu un hidraulisko raksturojumu cauruļvadiem aprēķins.
  • Papildus ventilācijas iekārtu atlase, t.i., siltummaiņi, sūkņi, glabāšanas tvertnes, drošības vārsts utt..
  • Ventilācijas un kondicionēšanas centrālās sistēmas automātiskas regulēšanas shēmas funkcionalitātes izstrāde.

Noslēguma projektēšanas etapā tiek sagatavoti detalizēti ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu rasējumi saskaņā ar kuriem tiks veikta montāža.

Izpild-dokumentācijas komplektā ietilpst iekārtu specifikācija ar katra elementa, iekārtu uzstādīšanas un pieslēgšanas vietu aprakstu.

Pēc galarezultātiem ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēma tiek pakļauta pārbaudei, t.i., vai atbilst sanitārai, ekoloģiskai, ugunsdrošībai pie ekspluatācijas, kā arī energoefektivitātei un drošumam.

Projektēšanas termiņi un vērtība

Izmaksas un darba ilgums ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas projektēšanai atkarīgi no daudziem faktoriem un nosaka katram klientam individuāli. Mūsu speciālisti nodarbojas ar jebkuras sarežģītības ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu projektēšanu.

Sazinieties ar mums: tel.; +371 27459335
epasts: ventilacija.1w@inbox.lv

2019-01-17 20:15  |  Skatīts: 1665x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ