Latviski По русский In English

Gaisa kondicionieri


www.ventilacija.1w.lvNoder ziemā un vasarā
Gaisa kondicionieri paredzēti ne tikai cīņai ar vasaras svelmi. Ziemā tie ir tikpat noderīgi – ne vien auksto gaisu sasildot, bet arī to sausinot. Latvijā gaisa relatīvais mitrums ir diezgan svārstīgs.
Savukārt vasarā gaisu ir vēlams gan dzesēt, gan sausināt. Vēss gaiss palielina darbaspējas. Bet, ja gaiss ir pārmērīgi silts, cilvēkam ir grūti izdalīt dabisko siltumu no sava ķermeņa – jo siltāks gaiss, jo grūtāk, tādēļ siltums tiek izdalīts svīstot.
Kļūdas, par kurām maksā ar veselību
Neskatoties uz minētajām pozitīvajām gaisa kondicionieru īpašībām, daudziem cilvēkiem tie nepatīk. Visbiežāk nepatiku pamato ar dažādām saslimšanām, kas radušās kondicioniera ietekmē. Patiesībā veselības problēmas rodas, ja kondicionieri lieto nepareizi.
Labam kondicionierim visi minētie parametri ir regulējami: temperatūra, gaisa plūsma, gaisa mitrums. Parasti vislielākās problēmas rada nepareizi noregulēta gaisa plūsma – ja tā tiek virzīta tieši uz cilvēku, notiek attiecīgās ķermeņa daļas atdzišana, kas savukārt var provocēt dažādas saslimšanas. Kondicioniera aukstā gaisa strūkla iedarbojas tāpat kā caurvējš.  
Gaisa kustības ātrumam jābūt tādam, lai cilvēks to nejūt – aptuveni 0,15 metru sekundē. Jo sevišķi ātri var saaukstēties teātros, birojos, lidmašīnās un citās vietās, kur cilvēki mierīgā pozā pavada ilgu laiku – šādās telpās gaisa plūsma nedrīkst būt jūtama. Savukārt telpās, kur dara fizisku darbu vai sporto, gaisa kustības ātrumam jābūt nedaudz lielākam.
Arī krasas temperatūras svārstības kaitē cilvēka imunitātei, tādēļ kondicioniera temperatūru nevajadzētu mainīt strauji. Ideāli būtu, ja telpā (dzīvoklī, darba vietā) visu gadu tiktu uzturēta pastāvīga temperatūra, piemērota katra individuālajai komforta izjūtai. Vēlamākā būtu +22 grādi (plus/mīnus divi grādi) – jāvadās pēc pašsajūtas, taču ar temperatūras galējībām nedrīkst pārspīlēt.
Alerģijai pret kondicionēto gaisu nevajadzētu būt, taču, ja pastāvīgi jāsaskaras ar kondicionētu gaisu, piemēram, jālido ar lidmašīnu, jāuzturas kondicionētās telpās, bet cilvēka organisms saasināti reaģē uz kondicionētu gaisu, tad īpaši jāizvairās no aukstajām gaisa plūsmām. Ja auksto gaisa plūsmu dažādu apstākļu dēļ samazināt nav iespējams, tad līdzēt var biezākas drēbes.  
Vai tev vajadzīgs kondicionieris?
Par kondicioniera nepieciešamību mājās jāizlemj, apsverot dažādus aspektus.
Pirmkārt, jāuzdod sev jautājums par fizisko labsajūtu: vai darbavietā jūties komfortablāk nekā mājās? Un, ja tas tā ir, tad kāds tam iemesls – tiešām kondicioniera nodrošināts mikroklimats vai tomēr kas cits? 
Otkārt, ir jautājums par tehniskajām un finansiālajām iespējām – vai dzīvoklis ir pietiekami liels un telpu izkārtojums ir kondicioniera funkcionēšanai piemērots.
Tāpat arī jāapzinās, cik daudz līdzekļu var atļauties šim mērķim tērēt – kondicionieru cenas ir ļoti dažādas, tās ietekmē atšķirīgās ierīču iespējas. Protams, jo ērtāka apkalpošana, jo dārgāk kondicionieris maksā. Ja ir radusies pārliecība, ka gaisa kondicionieris ir nepieciešams, lūk, daži jautājumi, kuriem būtu jāpievērš uzmanība, to iegādājoties:
Vai kondicionieris der gan ziemas, gan vasaras apstākļiem? Vai gaiss vasarā tiks arī sausināts? Ja gaiss vasarā tiks dzesēts un sausināts, tad kur nonāks kondensētais ūdens – vai tas krāsies traukā, kas regulāri būs jāiztukšo? Vai varbūt ūdens tecēs ārā uz ielas vai būs savienots ar kanalizāciju? Vai vēlamā temperatūra turēsies automātiski, vai tā pašam jāregulē? Kā attiecīgais kondicionieris jātīra? Cik liela ir kondicioniera jauda? Cik liels būs elektrības patēriņš?
2011-10-20 23:21  |  Skatīts: 4843x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ